הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת נאות שז"ר ביבנה

התוכנית כוללת 764 יחידות דיור, 1,300 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ- 4,000 מ"ר עבור מבני ציבור וכ- 3.5 דונם של שטחים פתוחים.

     הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת נאות שז"ר ביבנה

הוועדה המחוזית מרכז החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת נאות שז"ר ביבנה
התוכנית כוללת 764 יחידות דיור, 1,300 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-4,000 מ"ר עבור מבני ציבור וכ-3.5 דונם של שטחים פתוחים.
 
הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מרכז, בראשות עו"ד מיכה גדרון, החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית בשכונת נאות שז"ר ביבנה, במתחם שבין הרחובות הגלבוע, תבור והנשיאים.

התוכנית הינה על שטח כולל של כ-22 דונם, והיא ממוקמת במתחם הרחובות הגלבוע, תבור והנשיאים, סמוך למרכז העסקים הראשי המתוכנן של העיר, לאורך שד` העצמאות ושד` דואני, ובקרבת הכניסה לעיר ממזרח.

התוכנית שביוזמת רשות מקרקעי ישראל ועיריית יבנה, כוללת 764 יחידות דיוק שיוקמו ב-7 מגדלים בני 19-20 קומות, וב-4 מבנים בני 9 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-153 יוקצו עבור דירות קטנות (עד 80 מ"ר) וכ-40 דירות יוקצו עבור מיקרו דירות (עד 55 מ"ר).
במטרה לשמור ככל האפשר על הקהילה המקומית, התוכנית תאפשר באופן חלקי בינוי חדש לפני פינוי הדיירים הוותיקים, וכן הקמת קרן תחזוקה לטובת הדיירים הוותיקים למשך 5 שנים.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 1,300 מ"ר עבור שטחי מסחר, כ-4,000 מ"ר עבור מבני ציבור וכ-3.5 דונם של שטחים פתוחים.

כיום מצויים במתחם 182 יחידות דיור ב-8 בנייני רכבת בני 3-4 קומות שיפונו לטובת הפרויקט החדש.

יו"ר הועדה המחוזית, עו"ד מיכה גדרון: "מדובר בתוכנית משמעותית המהווה נדבך נוסף במגמת ההתחדדות העירונית אותה מובילה הועדה המחוזית. אנו מברכים על כל תוכנית שנוקטת בשיטת הבינוי - פינוי, המקלה על דיירי הבניינים הקיימים".

ראש העיר, רועי גבאי: "אנו שמחים לבשר על צעד חשוב נוסף שיביא בשורה ושיפור באיכות החיים בשכונות הוותיקות. התחדשות עירונית היא צמצום פערים בין האוכלוסיות וצעד בטיחותי נדרש במציאות של רעידות אדמה ורגישות ביטחונית. התחדשות עירונית יוצרת סביבת מגורים איכותית, נגישה ונעימה יותר, לצד שיפור בבטיחות המבנים, הוספת ממ"דים, תשתיות חדשות, גינות ציבוריות ועוד. אישור התכנית על-ידי הוועדה המחוזית מביא עימו תקווה לדיירים ואנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה מצד כל הגורמים הנוגעים בדבר. נמשיך לפעול לקידום פרויקטים וללוות את התושבים לאורך כל הדרך, באמצעות המינהלת להתחדשות עירונית ואגף ההנדסה, תוך חידוש מתמיד של פניה של יבנה".

התוכנית נערכה ע``י משרד עמוס ברנדס-אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי.

קרדיט הדמייה: משרד עמוס ברנדס-אדריכלות ותכנון עירוני ואזורי.
 
(1/3/23) 

 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button