אוכפים את תקנות הקורונה

חמישה תושבים שהפרו בידוד ביתי נקנסו בימים האחרונים בסך של 5,000 ₪ ע"י שוטרי משטרת ישראל. מדובר בעבירה חמורה המסכנת את בריאות הציבור (הפצת מחלה מדבקת) ועשויה להוביל לפתיחה בהליך פלילי ואף להגשת כתב אישום.
     אוכפים את תקנות הקורונה

מאז תחילת חודש אוגוסט ביצעו פקחי העירייה והשיטור העירוני אכיפה כנגד 63 תושבים ובעלי עסקים בגין אי-עטיית מסכה. בחודש יולי נרשמו 183 דוחות בגין הפרת הנחייה זו.
 
על רקע העלייה בתחלואה בישראל בכלל ובעיר בפרט (יבנה צבועה כעת באדום), עיריית יבנה בתאום משטרת ישראל ממשיכה במאמץ לקטיעת שרשראות ההדבקה וצמצום התחלואה בעיר, גם באמצעות אכיפה וקנסות כנגד מפרי הנחיות הקורונה. בימים אלה, פקחי העירייה והשיטור העירוני אוכפים את תקנות הקורונה במרחב הציבורי במטרה למנוע פגיעה בבריאות הציבור.
 
בעירייה מדגישים כי "רק בשילוב זרועות ופעילות נחושה ועקבית נצליח לצמצם את היקף התחלואה. ההצלחה במאבק במגיפה נמצאת בידיים של כל אחת ואחד מאיתנו כאשר האכיפה נועדה לצמצם את הסיכונים וההשלכות הבריאותיות הקשות. הציבור מתבקש להקפיד על קיום ההנחיות במרחב הציבורי ובכלל".

עפ"י תקנות הממשלה קנסות הקורונה נעים בין 500 ועד 10,000 ₪:
 
אי עטיית מסיכה במקום ציבורי/עסק - 500 ₪.
 
הפרת החובה של מפעיל מקום ציבורי/עסקי שלא להכניס ולא לתת שירות לאדם שאינו עוטה מסיכה- 1,000 ₪.
 
הפרת חובה לתלות שלט לעניין חובת עטיית מסיכה - 1,000 ₪.
 
שהיית אדם במקום בו נדרש "תו ירוק" ואינו עומד בתנאי תו זה – 1,000 ₪.
 
הפעלת מקום ציבורי/עסקי, שהפעלתו מותרת לפי "התו הירוק" בלבד, אך התיר כניסתם/לא בדק כניסתם של מי שאינם נושאים ב"תו ירוק"- 5,000 ₪ ועד 10,000 ₪ (בהתאם לשטח המקום).
 
מפעיל מקום ציבורי/עסקי שהפעלתו מותרת ע"פ "תו ירוק" בלבד ולא תלה שלט בדבר חובת הצגת אישור "תו ירוק" כתנאי כניסה למקום- 3,000 ₪.
 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button