עיריית יבנה מצטרפת לתכנית "אפשריבריא בעיר" של משרד הבריאות

התכנית הלאומית "אפשריבריא בעיר" משקפת הכרה של משרד הבריאות במחויבותה של העירייה והעומד בראשה, צבי גוב-ארי לקידום בריאות התושבים ותמיכה בהרחבת הפעילות לתזונה בריאה, לפעילות גופנית ולמיזמים המותאמים לצרכי התושבים.
    
עיריית יבנה מצטרפת לתכנית "אפשריבריא בעיר"  של משרד הבריאות
עיריית יבנה מצטרפת לתכנית "אפשריבריא בעיר"  של משרד הבריאות-2 עיריית יבנה מצטרפת לתכנית "אפשריבריא בעיר"  של משרד הבריאות-1

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "כעיר בריאה ומקיימת אנו מפעילים מערך שלם של פעילויות ותכניות עירוניות להגברת המודעות של התושבים ועידודם לקיים אורח חיים פעיל תוך צמצום פערים בריאותיים. הקמנו את קריית הספורט העירונית, מתקני כושר בשכונות אשר כל תושב יכול ליהנות מהם ללא עלות, בתי הספר שלנו נמצאים בתכנית "בית ספר מקדם בריאות" ועוד. הבריאות היא הדבר החשוב ביותר לכולנו".

התכנית הלאומית "אפשריבריא" של משרד הבריאות בשיתוף עיריית יבנה נועדה לקדם ולעודד את תושבי העיר לאורח חיים בריא ולקידום הבריאות. במסגרת זו, פועלת ביבנה בשנים האחרונות תכנית רב-שנתית במערכת החינוך העירונית- בבתי הספר ובגני הילדים, במחלקה לספורט, במועדונים ובמרכזים הקהילתיים, אשר מטרתה "להגיע" לכמה שיותר תושבים ולשפר את איכות חייהם.

ראש העיר, צבי גוב-ארי הנחה את ועדת ההיגוי העירונית לקידום הבריאות בראשותו של חבר המועצה, עו"ד מאיר דהן, לגבש תכנית עבודה מקיפה לשנים הבאות לשיפור אורח חיים בריא בדגש על הנגשת תחום חשוב זה לכלל אוכלוסיית העיר.

עיריית יבנה, החברה גם ב"רשת ערים בריאות", מובילה שורה של פעולות בהתאם לאמות מידה של משרד הבריאות, תוך תמיכה וליווי מקצועי. בשנה האחרונה התקיימו בעיר פעילויות מגוונות לעידוד הבריאות בקרב הקהילה בהתאמה לאתגרים ולצרכי התושבים: הפנינג ספורטיבי הכולל תחנות הפעלה וצעידה לילית בשבילי העיר, תכנית חינוכית לקידום הבריאות בגני החובה ובבתי הספר היסודיים, ימי שיא עירוניים של פעילות ספורט לילדי הגנים, קבוצת הליכה לגיל השלישי במתנ"ס נאות שז"ר, אירועים ייעודיים במועדוני הקשישים, קהילה ספורטיבית נגישה לבעלי צרכים מיוחדים ומוגבלים בתנועה, הסברה ועוד.
מתאמת הבריאות העירונית, אורלי גיירו השתתפה במפגש מקצועי מקוון (בשל מגבלות הקורונה) עם פרופ` סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, נציגי הרשויות, אנשי מקצוע וגורמים מלווים. במפגש עלתה חשיבות יישום התכנית בערים הפעילות ובמיוחד בתקופה זו.

פרופ` סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות: "מגפת הקורונה הוכיחה לכולנו את החשיבות העצומה בקיומה של מחלקת בריאות ברשות המקומית ומיסוד תפקיד יחידת הבריאות והמתאם ברשות הן בשגרה והן בחירום. ברמה האסטרטגית אני תומכת ומובילה את המדיניות של הקמת יחידות בריאות ברשויות המקומיות בישראל ורואה ב`אֶפְשָׁרִיבָּרִיא בעיר` את אחד המודלים למימוש אסטרטגיה זו. היום יותר מתמיד, אנו נוכחים בחשיבות הפעילות גופנית, התזונה הבריאה והסביבה נקייה מעישון לחוסן הגופני והנפשי של האדם".

לירי פינדלינג-אנדי, מנהלת התכנית הלאומית "אפשריבריא": "הפעילות מתקיימת במשולב למהלכים האחרים של התכנית הלאומית "אפשריבריא" ועם השותפים וביניהם משרדי החינוך, התרבות והספורט ובהלימה למהלכי ההסברה הלאומיים. "אפשריבריא בעיר" רותמת את הרשויות המקומיות להאצת מהלכי קידום הבריאות במרחב הציבורי בישראל.
 
פורסם ב-21.06.2020 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button