יבנה זוכרת את יהודי אתיופיה


עיריית יבנה מקיימת מדי שנה את האירוע לציון זכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לירושלים.

ביום שני, 15.5.23, נערך טקס מרגש במרכז קהילתי בית סולומון במעמד מ"מ וסגן ראש העיר, משה חזות, הקייסים לג`עלם דסאין, אדיסו בינסאי וקייס בנטיהון דניאל, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק קליטה, שחר סימנה, נציג משרד העלייה והקליטה, אלון מרפין, מפקד תחנת משטרת יבנה סנ"צ שי גז, אורחים ותושבים.


    
יבנה זוכרת את יהודי אתיופיה
יבנה זוכרת את יהודי אתיופיה-5 יבנה זוכרת את יהודי אתיופיה-4 יבנה זוכרת את יהודי אתיופיה-3 יבנה זוכרת את יהודי אתיופיה-2 יבנה זוכרת את יהודי אתיופיה-1

האירוע נערך בהובלת מוקד קליטה העירוני בניהולו של אנגדאו יעקב וצוותו, בשיתוף מרכז קהילתי בית סולומון, השוטר הקהילתי רס"ב רונן פרץ והרשות העירונית לביטחון קהילתי.

הערב החל בטורניר כדורסל קהילתי אשר הפגיש את קבוצת תחנת משטרת יבנה בהובלת מםקד התחנה ושוטריו, קבוצת עיריית יבנה ומחלקת הספורט וקבוצות מקהילת יוצאי אתיופיה תושבי יבנה, בהמשך נערך טקס הנחת זרים במעמד הקייסים בכיכר "עולי אתיופיה שנספו בסודן".

בטקס במרכז הקהילתי בית סולומון נישאה תפילה של הקייסים לעילוי נשמתם של הנספים יהודי אתיופיה, והקרנו עדויות מפי ווקה גדאי, טסהלני ארני ומסגנאו בלטה שאיבדו את יקיריהם במסע בדרכם לארץ המובטחת.

משנה ראש העיר, שחר סימנה אמר כי זכרון המשפחות והנספים בדרך לישראל מהווה ערך מרכזי וכי בשנים האחרונות החברה הישראלית זוכה להכיר יותר ויותר את סיפור הגבורה והנחישות של הקהילה", סימנה הודה לראש העיר, רועי גבאי על תמיכתו לקידום הקהילה ולמ"מ ראש העיר משה חזות על השותפות והעשייה המשותפת.

הערב נחתם בהרצאתו של הסופר רס"ב רמי מספן דסטה שסיפר על התלאות שעברה משפחתו בדרך לישראל. מנהל המוקד יעקב אנגדאו הודה לעיריית יבנה ולמשרד העלייה והקליטה, לכלל השותפים, לפנינה בן שטרית, לרס"ב רונן פרץ, אביבה ברוך ולצוות מוקד קליטה אביבה קיברט וגדי נגטו.

צילום: עמרם כהן


 
 
(18.5.23)

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button