התו הסגול והנחיות מעודכנות לעסקים

בעל/ת עסק,
 
בהמשך להנחיות שאושרו על ידי הממשלה מצורף פירוט ההנחיות והכללים של "התו הסגול" למעסיקיםלהלן התחייבות בעלי עסקים בדבר יישום הפעולות הנדרשות בתקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות), התש"ף – 2020.
 

    

ע"פ צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש)(בידוד בית הוראות שונות)(הוראת שעה)(תיקון מס` 14), התש"ף – 2020 ותקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – הגבלת פעילות), התש"ף – 2020 (להלן: "התקנות"), אשר פורסמו ביום 19.04.20, הותרה פעילות העסק, תוך קביעת תנאים ומגבלות להפעלתו, עפ"י המפורט להלן:

1. איסור הכנסת אדם לבית העסק, אשר אינו חובש מסיכה, אלא אם מדובר בקטין (מתחת לגיל 6) או אדם הסובל ממוגבלות נפשית/שכלית/רפואית.

2. איסור לתת שירות לאדם, אשר אינו חובש מסיכה, אלא אם מדובר באחד מן החריגים, כאמור בסעיף 1.

3. חובה על תליית שלטים בגודל ובמקום בולט לעין, לרבות בכניסה לבית העסק בדבר חובת חבישת מסיכה במקום.

4. אם קיימת במקום מערכת כריזה – יש להודיע באמצעותה, מידיי חצי שעה לפחות, אודות חובת חבישת מסיכה.

לידיעתך, בעל עסק/מחזיק בעסק אשר לא יקיים אחר התנאים וההגבלות, כמפורט לעיל, חשוף לקבלת קנס מנהלי בסך 500 ₪, לרבות בגין עבירה חוזרת.

למען הסדר הטוב, מובהר בזאת ההגבלות שפורטו לעיל, מצטרפות לשורת ההגבלות שפורסמה, זה מכבר, בחקיקה ובתקנות ואף באמצעי התקשורת השונים, אשר עיקריהם יפורטו להלן:

1.שמירה על מרחק של 2 מטרים לפחות בתורים ולצורך כך – סימון מקומות לעמידה באזור הקופות הרושמות ובאזור שבו יש תור וכן הצבת שילוט במקום בולט לעין לעניין שמירה על מרחק כאמור;

2.מניעת צפיפות, ככל האפשר, של אנשים במקום אחד ולצורך כך – ויסות כניסת המבקרים כך שבכל עת לא ישהו בתוך החנות לקוחות ביחס של יותר מ-2 לקוחות לכל קופה רושמת פעילה ובחנות שגודלה מעל 100 מ"ר – יחס של לא יותר מ-4 לקוחות לכל קופה רושמת פעילה.

3.הקפדה יתרה על שמירת כללי היגיינה במקום העסק, לרבות העובדים ובכלל זה – הקפדה על חיטוי משטחים פנימיים בעסק בתדירות גבוהה;

4.עסק הכולל 10 סניפים או יותר בתפוצה ארצית, מחוייב להציע ללקוחותיו, בין באמצעות מכירה, בין בחינם, כפפות ומסיכות לשימוש ציבור הלקוחות.

5.בדלפק העסק תימצא מחיצה למניעת העברת רסס בין המוכר ללקוח.

6.המעסיק יסדיר ביצוע של מדידת חום באמצעי שאינו פולשני לנכנסים במקום, ככל האפשר ולא תותר כניסת לקוחות שחום גופם הינו מעל 38 מעלות צלזיוס.

7.המעסיק ימנה, ככל הניתן, מבין עובדיו, ממונה שיהיה אחראי על שמירת הכללים, כפי שפורטו לעיל.

מקומות העבודה במסחר שהותרה פתיחתם, יוכלו להיפתח רק לאחר חתימת בעל העסק על הצהרה, בהתאם לנוסח המצורף לתקנות. 

רשימת העסקים אשר הותרה פתיחתם בכפוף למגבלות (נוסף על מרכולים ופארמים, הפתוחים לציבור, זה מכבר):


- ציוד מידע ותקשורת
 
- ספרים, עיתונים, ציוד משרדי וצורכי כתיבה

- ציוד אודיו ווידאו
 
- ציוד ספורט ואופניים

- מחשבים, ציוד היקפי, תוכנה וציוד תקשורת
 
- כלי נגינה

- טקסטיל לבית
 
- סדנלריה

- כלים ממתכת, צבעים וזכוכית
 
 - מתפרה

- מכבסה
 
- מוצרי חשמל וגז ביתיים
 
- אבזרים רפואיים
 
- רהיטים

- חפצי תרבות ופנאי; - שטיחים, מרבדים וחיפויי קיר ורצפה

- כלי בית וכן מוצרים אחרים לבית, למעט צעצועים ומשחקים
 
- מוזיקה וסרטים על גבי מדיה

 
 
הצהרה זו תיחתם, ככל הניתן, במעמד המסירה האישית לבעל העסק ולחילופין, יכול שתועבר חתומה לידי מחלקת רישוי עסקים בעיריית יבנה באמצעות דוא"ל: shiranv@yavne.muni.il 
או בפקס:  08-9433423
 
בתקווה לחזרה מהירה לשגרה ובאיחולי בריאות,
 
מחלקת רישוי עסקים 
 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button