התחדשות עירונית לפני הכל!

בפגישה שנערכה ביום חמישי (5.1.23) בהשתתפות ראש העיר, רועי גבאי, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל, ינקי קוינט, מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, מהנדס העיר, קובי נעים, צוותי המקצוע בעירייה וברשות, נדונו פרויקטים ותכניות של התחדשות עירונית בדגש על השכונות הוותיקות.
     התחדשות עירונית לפני הכל!

במהלך הפגישה הדגיש ראש העיר, רועי גבאי כי עד כה רשות מקרקעי ישראל פעלה בניגוד לעמדת העירייה בכל הקשור לתכנית "יבנה מזרח", זאת למרות שהעיר קידמה בשנים האחרונות למעלה מעשרת אלפים יחידות דיור חדשות ותרמה תרומה מכרעת לקידום משבר הדיור בישראל.

ראש העיר הבהיר כי כיום העיר נמצאת "בצומת קריטי" וזקוקה באופן מיידי למתחמי מסחר ותעסוקה על חשבון מגורים. כמו כן פרויקטי התחדשות עירוניות (פינוי בינוי ותמ"א 38) קודמים לכל פרויקטי מגורים אחרים.

בפגישה סוכם, בין היתר, על קידום הנושאים הבאים בטווח הזמן הקרוב: שיווק מתחמי מסחר ותעסוקה בעיר, האצת תכנון מפורט של הקמת בית עירייה חדש, במרכז העיר, משולב עם מסחר ותעסוקה, 10 מיליון ש"ח יושקעו בשכונות הוותיקות כחלק מתכנית קדם מימון (חדש מול ישן) ותכנון מיידי של תיכון שלישי שייבנה בחלק הצפוני של שכונת נאות-שמיר.
 
בישיבה הובהר כי פרויקט הקאנטרי בנאות-שמיר הינו בעל חשיבות עליונה ועל כן הצדדים יפעלו לקידום מהיר ככל הניתן.

ראש העיר והמנכ"ל יפעלו יחד מול רשות המים לפתרון ארוך טווח עבור מתקן טיהור שפכים כחלק מתכניות התחדשות עירונית. בנוגע לממצאים הארכיאולוגיים באזור תל יבנה ייבחנו חלופות לגשר העילי על-מנת לשמר את הממצאים שהתגלו בחפירות.
 
(5/1/23) 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button