הודעה בדבר הגשת הצעת מועמד ורשימת מועמדים בעיריות

לכבוד
תושבי הרשות המקומית יבנה

הודעה בדבר הגשת הצעת מועמד ורשימת מועמדים בעיריות
שם הרשות המקומית: יבנה
 
א. מספר חברי המועצה העומדת לבחירה
בבחירות הקרובות לרשויות המקומיות אשר יתקיימו ב בט"ז בחשוון התשפ"ד (31 באוקטובר 2023 ), מספר חברי המועצה העומדים לבחירה הוא 17 .

ב. המועד והמקום הגשת רשימות המועמדים או הצעות מועמד
הצעת מועמד לראשות הרשות ורשימת מועמדים למועצה יוגשו למנהל הבחירות במועדים כלהלן:
יום רביעי, ה` בתשרי התשפ"ד (20 בספטמבר 2023), בין השעות 9:00 בבוקר עד 11.00 לפני הצהריים;
יום חמישי, ו` בתשרי התשפ"ד (21 בספטמבר 2023 ), בין השעות 15:00 אחה"צ עד השעה 21:00 בערב.

הצעת מועמד ו/או רשימת מועמדים שתוגש באיחור לא תתקבל.
את ההצעות והרשימות ניתן להגיש במשרדי העירייה, מזכירות העירייה בכתובת: שדרות דואני 50 (צמוד לבנק הפועלים).

ג. חוברות הגשת מועמדות
הצעת מועמד ו/או רשימת מועמדים יש להגיש אך ורק על גבי חוברות מיוחדות כפי שנקבע בתקנות.
חוברות אלה ניתן להשיג במשרדי העירייה, מזכירות העירייה בכתובת: שדרות דואני 50 (צמוד לבנק הפועלים).
הוראות בנוגע להגשת הצעות מועמד ורשימות המועמדים מפורטות בחוברת הצעת המועמד או רשימת המועמדים. בנוסף יינתן הסבר מסודר למעוניינים על ידי מנהל הבחירות בתאריך: 6.9.2023 בשעות 17:00-19:00 במרכז רייך, רחוב האמוראים 1, יבנה.
 
הצעת מועמד ורשימת מועמדים הכוללות חתימות תומכים ניתן להגיש במספר חוברות, כשבכל חוברת קבוצה אחרת של חתימות תומכים. במקרה זה יש למספר את החוברות לפי מספר סידורי. כל חוברת תכלול את רשימת המועמדים ופרטיהם בסדר זהה. בנוסף, כל חוברת תכלול תצהיר בא כוח הרשימה או ההצעה המאמת את חתימות התומכים שבאותה חוברת. כמו כן, שם המועמד או הכינוי של רשימת המועמדים חייב להופיע בכל חוברת ובראש כל דף בכל חוברת.

ד. הזכות להיבחר
סעיף 7 ו-7א לחוק הרשויות המקומיות (בחירות), התשכ"ה - 1965 (להלן- חוק הבחירות) וסעיף 4 לחוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם), התשל"ה – 1975 (להלן- חוק הבחירה הישירה) מפרטים את התנאים בדבר הזכות להיבחר כחבר המועצה וכראש הרשות המקומית.

ה. קביעת מספר המועמדים ברשימה ומספר חתימות המגישים
הואיל ומספר חברי המועצה העומדים לבחירה ביבנה הוא 17, כל רשימת מועמדים חייבת לכלול לא פחות מ- 6 מועמדים ולא יותר מ- 34 מועמדים.
הואיל ומספר הבוחרים הרשומים ברשימת הבוחרים לעירייה הוא 39,587 , מספר התומכים של רשימת מועמדים חייב להיות לא פחות מ- 200 בהתאם לאמור בהתאם לאמור בסעיף 35 בחוק הרשויות המקומיות, ואילו מספר החותמים על הצעת מועמד חייב להיות לא פחות מ- 750 בהתאם ל סעיף 5(א) חוק הבחירה הישירה.
 
ו. ערבון
הואיל ומספר התושבים ביבנה הוא 58,773 סכום העירבון שחייבת קבוצת בוחרים להפקיד בידי מנהל הבחירות עבור רשימת מועמדים למועצת הרשות הוא 23,000 ₪ וזאת בהתאם ל38א לחוק הבחירות. העירבון יהיה בשיק בנקאי בלבד משורטט ועשוי לפקודת משרד הפנים.
סכום העירבון שחייבת קבוצת בוחרים להפקיד עבור הצעת מועמד לכהונת ראש הרשות הוא 23,000 ₪ בהתאם לאמור בסעיף 8 לחוק הבחירה הישירה.
ניתן למסור את הערבונות האמורים למנהל הבחירות לא יאוחר מהיום ה-40 שלפני יום הבחירות, דהיינו לא יאוחר מיום 21.9.2023
רשימה אשר לא תמסור ערבון כאמור לעיל תחשב כאילו לא הוגשה למנהל הבחירות.
יש למלא את פרטי חשבון הבנק שאליו יוחזר הערבון, בהתאם להוראות הדין. הטופס מצורף לחוברת ההגשה.
 
ז. המועד והמקום להגשת התקשרויות
מנהל הבחירות יקבל אישית את ההודעות בכתב בקשר להתקשרות בין שתי רשימות מועמדים לפי סעיף 45 לחוק הרשויות המקומיות (בחירות), התשכ"ה - 1965, ביום 22 באוקטובר 2023 בין השעות 17:00-19:00 במשרדי עיריית יבנה, מזכירות המועצה.
 
ביטול התקשרות כאמור, תימסר למנהל הבחירות אישית בכתב חתומה ביום ח` בחשוון (23.10.2023), בתיאום טלפוני מולו.
הודעות כאמור יוגשו על גבי הטפסים כפי שנקבעו בתקנות.תאריך: 24.8.2023                                                                                                        מנהל הבחירות: אופיר רביע
 
 

    

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button