יום הלשון העברית בבית ספר "ביאליק"

שבוע השפה העברית: במסגרת ציון יום הולדתו של מחייה השפה העברית אליעזר בן יהודה, קיימו בתי הספר ביבנה פעילויות שונות בנושא.
    
יום הלשון העברית בבית ספר "ביאליק"
יום הלשון העברית בבית ספר "ביאליק"-4 יום הלשון העברית בבית ספר "ביאליק"-3 יום הלשון העברית בבית ספר "ביאליק"-2 יום הלשון העברית בבית ספר "ביאליק"-1

בבית ספר "ביאליק" ציינו את יום הלשון העברית בחודש שבו נולד אליעזר בן־יהודה, מחייה השפה העברית.

אליעזר בן-יהודה בשנת 1882 כתב בעיתון "חבצלת": "רק בשפה העברית יחיה ישראל בארצו" כך הצליח להחיות את השפה העברית ולאחד את עולי כל הארצות.

יום השפה נפתח בבית הספר באופן מרגש וחגיגי. התלמידים התקבלו על ידי חברי מועצת התלמידים כשהם מחופשים לאליעזר בן יהודה ולחיים נחמן ביאליק, הציעו להם אפיפיות, וחילקו להם דפי מידע "הידעת" על אודות השפה העברית כשברקע שירים שיצרו אווירה מיוחדת.

רכזת מקצוע השפה בבית הספר, יעל חזן, גיבשה תכנית מגוונת ועשירה ליום השפה העברית, מותאמת לפי שכבות. התכנית כללה מגוון רב של פעילויות, משחקים, סרטונים ועוד. הילדים העמיקו ולמדו בהרחבה על דמותו של אליעזר בן יהודה ופועלו. הפעילויות בכיתות הונגשו באופן חוויתי דרך משחק וחשפו את הילדים לאוצרות השפה העברית. כמו זיהוי פתגמים מתמונות מבינה מלאכותית, פתרון חידות QR משחק אינטראקטיבי, פתרון חידות ציור, הכנת משחקים, מילים נרדפות. שכבת ג` אפו במטבח שלנו עוגיות בצורת אותיות, מהן הרכיבו את שמותיהם הפרטיים.

החגיגות המשיכו גם בהפסקה פעילה בנושא השפה העברית שהפעילו נציגי מועצת תלמידים. הילדים לקחו חלק פעיל, השכילו, שיחקו בתחנות שונות כמו: משחקי ריצפה בשפה, זיהוי פתגמים, פענוח כתב סתרים, ועוד.

מנהלת בית הספר, דליה גבריאלי: "הפעילויות המיוחדות מחנכות את ילדינו לאהבת השפה העברית, לדעת להשתמש בה באופן ראוי, מכבד ותקני בדיבור ובכתיבה. הלמידה החווייתית והמשמעותית מחזקת את חשיבותה של השפה בתחייה הלאומית היהודית, במורשת ובמקורות היהודיים, בתרבות ובחברה בישראל".
 
(16/1/24) 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button