לראשונה ביבנה: חלוקת העיר לארבעה רובעים לשדרוג ושיפור השירות לתושבים

כחלק ממדיניות העירייה לייעל את השירות לתושבים ולשפר את חזות פני העיר, תחולק העיר לארבעה רובעים. בתחילת שנת 2024 תחל לפעול התכנית במתכונת של פיילוט ולאחריה תגובש תכנית עבודה רב-שנתית.
    
לראשונה ביבנה: חלוקת העיר לארבעה רובעים לשדרוג ושיפור השירות לתושבים
לראשונה ביבנה: חלוקת העיר לארבעה רובעים לשדרוג ושיפור השירות לתושבים-2 לראשונה ביבנה: חלוקת העיר לארבעה רובעים לשדרוג ושיפור השירות לתושבים-1

במסגרת שיפור השירות לתושב חולקה העיר לארבעה רובעים שישמשו כתובת ישירה לתושבים ויקצרו את התהליך מרגע פניית התושב ועד לטיפול בפנייתו.

בשנים האחרונות ערים רבות בישראל ובעולם עוברות משיטת ניהול ריכוזית לפעולה במסגרת אזורית. במטרה לייעל את עבודת הרשות ולהעניק איכות חיים גבוהה לתושבים הנחה ראש העירייה לגבש תכנית ניסיונית במסגרתו תחל העירייה לפעול עפ"י תכנית "הרובעית". במסגרת זו יפעלו בעיר ארבעה רובעים: רובע רמות ויצמן/נאות בגין, רובע נאות אשכול/נאות בן גוריון/רמות בן צבי/נאות שזר, רובע נווה אילן/אזור תעשייה, רובע נאות שמיר/נאות רבין.

לצורך קידום הנושא מונה צוות אשר גיבש את מטרות ויעדי התכנית. בכל רובע יפעל נציג עירייה שישמש כמנהל הרובע וישמש למתן שירותים עירוניים במשרדי הרובע, גורם מקשר בין תושבי האזור לבין המערכת העירונית, שירותי תפעול, תחזוקה וקהילה.

העירייה תבחן את הצרכים בהתאם להמלצות מנהל הרובע, תייעד תקציבים משמעותיים לתחומים הנדרשים בכל רובע. עבודת מנהל הרובע תאפשר פיקוח אינטנסיבי יותר על ידי שירותי הניקיון, טיפול במפגעים ואיתור גורמים המחוללים אותם. הצבת מנהל רובע בכל אחד מארבעת הרובעים נועדה לשפר את הטיפול שכן המנהל יהיה אחראי לסייר ברובע לאורך כל שעות היום ולבצע תיאום טוב יותר בין המוקד העירוני לבין מחלקות העיריה השונות. בנוסף, מנהלי הרובעים יעקבו ויוודאו יישום תכנית העבודה העירונית באזור עליו יופקד, ילווה את התושבים בקידום פרויקטים עירוניים ויפעל בשיתוף ועד השכונה בתחומים קהילתיים תוך דיאלוג מתמשך עם תושבי האזור.
 
שיטת הרובעים תאפשר אינטראקציה ישירה של כל תושב עם מנהל/ת הרובע, מה שיקל מאוד על מתן פתרונות לתושבים, בצורה מהירה ויעילה יותר. מדובר במהפכה בכל הקשור לרמת הזמינות, השירות והשקיפות. נעשתה חשיבה ועבודת מטה מקצועית המחייבת התאמה והטמעה פנים-ארגונית, מדובר בתהליך אשר בסופו גם יאפשר ניצול משאבים ויעילות תקציבית טובה יותר, כל זאת תוך הגברת הדיאלוג והשירות לתושבי העיר. 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button