נחנך מעון יום שיקומי לפעוטות עם צרכים מיוחדים ביבנה

העירייה הקימה את המקום בסיוע משרד הרווחה והביטחון החברתי. מעתה ילדים מעוכבי התפתחות או עם מוגבלות לא יצטרכו לנסוע מחוץ לעיר.
    
נחנך מעון יום שיקומי לפעוטות עם צרכים מיוחדים ביבנה
נחנך מעון יום שיקומי לפעוטות עם צרכים מיוחדים ביבנה-5 נחנך מעון יום שיקומי לפעוטות עם צרכים מיוחדים ביבנה-4 נחנך מעון יום שיקומי לפעוטות עם צרכים מיוחדים ביבנה-3 נחנך מעון יום שיקומי לפעוטות עם צרכים מיוחדים ביבנה-2 נחנך מעון יום שיקומי לפעוטות עם צרכים מיוחדים ביבנה-1

עיריית יבנה חנכה היום (חמישי) מעון יום שיקומי חדש המיועד לפעוטות עם צרכים מיוחדים. המעון נפתח ברחוב הפארן לרווחתם של פעוטות בגילאי חצי שנה עד 3 שנמצאים על הרצף האוטיסטי, עם מוגבלות, עיכוב התפתחותי ונכויות שונות.

רגע לפני פתיחת שנת הלימודים נחנך ביבנה מעון יום שיקומי ראשון הנותן מענה לילדים הזקוקים לטיפולים התפתחותיים של מקצועות הפרא-רפואיים. המעון הוקם ביוזמת עיריית יבנה ובתמיכת קרן שלם, משרד הרווחה והבטחון החברתי- מינהל מוגבלויות ומשרד הבריאות.

הטקס החגיגי נערך במעמד ראש העיר, רועי גבאי, מנכ"ל העירייה, דוד שטרית, מ"מ וסגן ראש העיר, משה חזות, מנהלי העירייה, חברי מועצה, נציגי משרד הרווחה, קרן שלם, רשת פרח, שותפים ואורחים.

המעון כולל שתי כיתות אוטיזם ושיקום וייתן מענה ל-20 ילדים בגילאי חצי שנה עד שלוש, יאפשר לילדי העיר להתחנך ליד הבית, יחסוך מהם זמן נסיעה לערים אחרות ויאפשר להורים להיות קרובים לילדיהם.

במהלך הטקס צוין כי ראש העיר המנוח, צבי גוב-ארי ז"ל, חתם על בניית המעון, מתוך חשיבות הרצף החינוכי מהגיל הרך ועד בכלל. ראש העיר, רועי גבאי קבע ששנה זו תעמוד בסימן "אנשים עם צרכים מיוחדים" ופעל לקדם את התכניות והמענים עבור הילדים ומשפחותיהם.

המעון נבנה ברמה גבוהה ואיכותית, בהובלה מקצועית של מנהלת אגף שירותים חברתיים, שירה רייניץ וצוותה, ראש צוות שיקום, מלי בן-חיים ובביצוע אגף הנדסה ומנהל הפרויקט, חגי זיני.

ראש העיר אמר כי "הקמת המעון מהווה הגשמה של חזון השואף להעניק את מכלול השירותים לילדי העיר. יבנה צועדת קדימה ודואגת למעטפת מלאה לתושבים, המשימה והשליחות שלנו היא לקדם את הילדים ולדאוג לשילובם. אני נרגש לחנוך היום את המעון השיקומי הראשון בעיר שבעזרת השם יהיה סנונית ובשורה לפיתוח שירותים לאנשים עם מוגבלויות".

הרב הראשי ליבנה, הרב דוד אבוחצירא שליט"א קבע מזוזה, ברך ונשא תפילה כי המקום יהווה בית ויקדם את לזקוקים לכך שיזכו להשתלב בחיי הקהילה.


מנהלת המעון, אבישג פוגלמן: "אנחנו מתרגשים מאוד לצאת לדרך המשותפת הזאת. נעשה הכל מתוך תחושת שליחות ומחויבות עמוקה לילדי העיר שיקבלו את המענה הטוב ביותר".
 
 (31.8.23)

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button