ערב הוקרה למנהיגות הרוחנית של יהודי אתיופיה

ערב מרגש להוקרת מורשת העדה האתיופית והמנהיגות הרוחנית של הקייסים נערך ביום ראשון, 29.1.23, באולם המופעים שזר ביבנה. הערב נערך במעמד ראש העיר רועי גבאי, המשנה לראש העיר, שחר סימנה, המחזיק בתיק העלייה, הקליטה והביטחון הקהילתי, ליקה כהנת קייס ברקו טגניה, נציג משרד העלייה והקליטה, דוד יאסו, אורחים ותושבים רבים.

    
ערב הוקרה למנהיגות הרוחנית של יהודי אתיופיה
ערב הוקרה למנהיגות הרוחנית של יהודי אתיופיה-5 ערב הוקרה למנהיגות הרוחנית של יהודי אתיופיה-4 ערב הוקרה למנהיגות הרוחנית של יהודי אתיופיה-3 ערב הוקרה למנהיגות הרוחנית של יהודי אתיופיה-2 ערב הוקרה למנהיגות הרוחנית של יהודי אתיופיה-1

ערב מיוחד זה נערך במטרה להוקיר ולהנציח את המנהיגים הרוחניים של יהודי אתיופיה שפעלו ללא לאות לשימור הדת ובהגנה על היהודים, ולמען ידע ויכיר הציבור הישראלי אודות תרומתם.

ראש העיר, רועי גבאי הדגיש בדבריו את חשיבות חיזוק הקהילה האתיופית בהיבט של תרבות ומורשת אבות וציין כי העיר יבנה מחבקת את הקהילה. גבאי הביע הערכה למשנה ראש העיר, שחר סימנה על פעילותו למען הקהילה. "מדינת ישראל היא הבית של כולנו ובאנו אליה מכל קצוות תבל להגשים את החלום. חשוב שסיפור גבורתה של העדה יסופר ויהיה מוכר לכולנו. תודתי למשנה ראש העיר, שחר סימנה, למנהיגים ולקייסים המניפים בגאון את לפיד היהדות, למנהל מוקד הקליטה היישובי, אנגדאו יעקב, הפועל ללא לאות לקידום הפעילות ולכל שותפינו".

שחר סימנה בירך את הקייסים המקומיים ואמר כי "אתם עמוד השדרה והעוגן שלנו. אחדותנו היא המפתח לשימור המסורת ואני שמח לראות את הצעירים משגשגים ומצליחים". סימנה הודה לראש העיר על השותפות והתמיכה בקהילה ועל האוזן הקשבת לצרכים.

במהלך הערב הוענקו תעודות הוקרה מיוחדות לקייסים הנכבדים, קייס לג`עלם דסאלין, קייס וורקו סהלו וקייס אדיסו ביינסאי. "תרומתם של מנהיגי העדה לא תסולא בפז, האמונה שבזכותה הגשימו את העלייה לארץ הקודש היא שנתנה תקווה לרבים", אמר סימנה והוסיף כי "זו זכות עבורנו וגאווה להיות חלק מקהילה עצומה ומעצימה, כאשר אדם יודע את שורשיו הוא יוכל להיות גאה ולצעוד בנתיב בו ייבחר". במהלך הערב הופיעו הזמרים זמנה מלס, יוסי מרשה במיטב השירים המסורתיים והאהובים.

צילומים: עמרם כהן
 
(30/1/23) 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button