שקיפות מידע לתושב

הערכות להפסקת חשמל


    

הפסקת חשמל ממושכת עשויה להתרחש בשעת חירום ובעת שגרה בשל פגעי מזג אוויר ו/או מצב ביטחוני. ההכנות להפסקת חשמל ארוכת טווח כוללות צעדים דומים כמו תכנון אסון אחר, בין אם מדובר בארגון ערכת חירום של 72 שעות למשפחה, הכנה לאסון טבע או הכנה לסערת חורף.
 
הנחיות אלו מכוונות לציבור הרחב ולאנשים עם מוגבלות ומטרתן לעזור לאנשים אלו ולבני משפחתם, למטפלים, לחברים, לשכנים, למכרים ולאנשי מקצוע, להיערך נכון ולפעול על פי כללי ההתנהגות הנדרשים במקרה חירום.
 1. חולים וקשישים - במקרה של קשישים וחולים שמחוברים למכשירים מצילי חיים בבתיהם כמו מכשירי הנשמה ודיאליזות - חשוב לדאוג מראש לסוללות או מצברים שיאפשרו להם לפעול בהיעדר חשמל.
 2. גנרטורים ומעליות - בבתים רבי קומות, הסכנה העיקרית של הפסקת חשמל היא היתקעות במעלית. על ועדי הבתים לוודא כבר עכשיו כי הגנראטורים תקינים ומוכנים לשימוש במקרה של הפסקת חשמל, ולוודא שפעמון האזעקה תקין. אם נקלעים למצב שבו נתקעים במעלית, יש להזעיק עזרה באמצעות מוקד 102 ולא לנסות להיחלץ לבד מחשש לסכנת חיים.
 3. צידנית- מומלץ להכין צידנית עם קרחונים עבור חולים הנזקקים לתרופות הדורשות קירור.
 4. תאורת חירום ושילוט זרחני – מומלץ להצטייד בתאורת חירום בין הקומות ושילוט זרחני בנקודות בולטות שיכווין את האנשים ויזהיר מפני מכשולים.
 5. פנס וסוללות רזרביות- מומלץ להצטייד בפנסים וסוללות רזרביות למספר בני משפחה.
 6. פינוי מכשולים בשטח הבניין והמדרגות- יש לפנות מכשולים מחדרי המדרגות, דוגמת אופניים ועגלות ילדים שנקשרים אל המעקה.
 7. מפתחות - בבתים עם דלתות ושערים חשמליים - יש להשאירם פתוחים או לשמור בהישג יד מפתח חלופי.
 8. רדיו (טרנזיסטור) וסוללות – מומלץ להכין מכשיר רדיו המופעל באמצעות סוללות שיאפשר להתעדכן בזמן הפסקת החשמל+ סוללות רזרביות.
 9. רמזורים ותאורת רחוב– בשל הפסקת פעילות הרמזורים יש לנהוג בזהירות מירבית.
 10. חישבו על הילדים- מומלץ להצטייד במשחקי קופסא.
 11. חימום - שימוש בתנור גז/נפט לחימום בחורף.
 12. מזון ומים- באריזות סגורות כגון שימורים, פותחן, מים- 4 ליטר לאדם ליממה.
 13. רחצה וניקיון- בהעדר אפשרויות רחצה בשל אי פעילות מערכות המים מומלץ להצטייד במגבונים, מחטא ידיים, כלים חד פעמיים, מוצרי היגיינה נשית, חיתולים.
 14. ניקוי חיטוי- מומלץ להצטייד באקונומיקה או ליזול, מגבות נייר.
 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button