אגפים ומחלקות

חתולים

החתולים הם חלק מהסביבה האורבנית. ע"פ פסיקת בג"ץ חל איסור העתקתם למקום אחר אלא במקרים מאוד קיצונים ומוכחים של סכנה לחיי אדם.

האכלת החתולים אף היא מבורכת ואיסור ההאכלה הינו בניגוד לפסיקת בג"ץ.

האכלת החתולים יכולה להתבצע בתנאים הבאים בלבד:
המזון שניתן לחתולים הוא מזון חתולים יבש.
המזון מונח במקום שאינו מפריע להולכי הרגל ולסביבה.
כמות המזון המושארת מספיקה לחתולים והם מסיימים את הכל בתוך חצי שעה.
המזון אינו מונח בקרבת גן ילדים.

מיקום האכלת החתולים דורש אישור מהווטרינר העירוני. ככל ויש מחלוקת בעניין פינת האכלה, יש ליצור קשר עם המחלקה הווטרינרית. הווטרינרית העירונית תגיע ותבחן את מיקום הפינה ואופן ההאכלה ובהתאם תנחה את המעורבים.

המחלקה הווטרינרית מבצעת עיקורים לחתולי הקהילה. החתולים נאספים ומועברים למרפאה מאובזרת בהסכם. החתולים עוברים עיקור/סרוס, חותכים את קצה אוזן שמאל לסימון (על מנת שלא יילכדו שוב וינותחו לשווא), הם מקבלים חיסון נגד כלבת ומוחזרים למקום ממנו נלכדו. לכידת החתולים מתבצעת בהתאם לכמות החתולים הלא מעוקרים שנמצאים ובהתאם לדחיפות העניין (קדימות למוסדות רפואיים, בתי אבות, מוסדות חינוך וכו`).

לבקשה לעיקור חתולי קהילה (רחוב) יש לפנות למחלקה הווטרינרית.

האכלת חתולים באוכל רטוב ושאריות בית אסורה.
 
 
 
הצילו, מצאתי גור חתולים!!
 
בניגוד לכלבות, החתולות מתייחמות כל השנה, אולם בתקופת האביב והקיץ אנו עדים לעלייה בכמות ההמלטות והגורים.
 
כמה עובדות חשובות:
1. החתולה מעבירה את הגורים בכל כמה ימים למקום אחר וזאת על מנת לטשטש את הריח שלהם ולהגן עליהם מפני טורפים, לכן גם אם האמא חתולה והגורים הגיעו לחצר שלכם, אין צורך להילחץ, בתוך זמן קצר היא תעביר אותם.

2. החתולה מאוד רגישה לרעשים ותחפש מקום שקט, מבודד וחשוך לגדל בו את הגורים, לכן יש להקפיד לסגור מחסנים וארונות, חלונות בסוף יום (גנים ובתי ספר) וכדומה.

3. החתולה עוזבת את הגורים לפרקי זמן משתנים, על מנת לחפש מזון, היא חוזרת!
לכן, כאשר אתם רואים גורים- אל תגעו בהם! האמא לא נטשה אותם, היא רק הלכה לחפש מזון והיא תחזור. איסוף הגורים משמע גזר דין מוות. הגורים אינם עצמאיים ואינם יכולים לאכול ולשתות בעצמם וכן אינם יכולים לעשות צרכים ולשמור עם חום גופם. בהיעדר האמא הם ימותו.

המחלקה הווטרינרית מעקרת, מסרסת ומחסנת נגד כלבת באופן קבוע חתולים, על מנת למתן את רבייתם.
במידה ויש באזורכם חתולים לא מעוקרים, נא פתחו פניה במרכז השליטה העירוני בטלפון 106 או 08-9433359 בציון מספר החתולים המוערך הזקוק לניתוח.
 
 
 
 
 
עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button