אגפים ומחלקות

שיקום, אוטיזם וצרכים מיוחדים

המחלקה מעניקה מענה למשפחות ויחידים המתמודדים עם נכות ( פיזית / חושית : עיוורון, חירשות, CP , הנמכה קוגניטיבית והפרעות תקשורת על הרצף האוטיסטי ASD.
בנוסף, בוגרים המגלים קושי הסתגלותי ותיפקודי בתחומי החיים .
השירות ניתן מגיל לידה עד זקנה.

אוטיזם

ילד או בוגר המוכר בשירות לאוטיזם של משרד הרווחה (ההכרה מבוססת על אבחנה רפואית של פסיכיאטר/נוירולוג/רופא התפתחותי), על אבחון של פסיכולוג קליני, על מידע עדכני מהמסגרת בה שוהה הילד/ה (דו"ח חינוכי תיפקודי/תעסוקתי ועל דו"ח סוציאלי.
שירותים ומענים: שילוב במעונות יום תקשורתיים, נופשונים, חונכות אישית (בגילאי חינוך); שילוב תעסוקה; שילוב מסגרות חוץ-ביתיות; ייעוץ ותמיכה בשלבי מעבר ומשבר.

נכות, שיקום

אוכלוסיית הלוקים בנכויות חושיות (עיוורון וחירשות), מגבלות פיסיות, תיפקוד קוגניטיבי נמוך (גבוליים).
השירותים הניתנים מותאמים המותאם לצרכים הנובעים מהמוגבלות – בקהילה
ומחוצה לה.
 
בין המענים שניתנים:
שילוב במסגרות תעסוקתיות, מועדונים, שילוב בסידור (דיור חוץ-ביתי, ייעוץ ותמיכה בשלבי מעבר ומשבר, הפניה לאבחון חדש ו/או חוזר בשירות לטיפול באדם עם פיגור שכלי, הדרכה תמיכה וייעוץ למשפחות בנושא מיצוי זכויות ובמצבי משבר, השמה במסגרת יום ארוך , הפניה לתעסוקה, בהתאם לרמת המטופל, מפעל מוגן (מע"ש) תעסוקה נתמכת, יח` מזדקנים ומרכז סיעודי טיפולי, שירות הסעה למסגרות תעסוקה ועוד.

בוגרים נזקקים

אדם מעל גיל 18, או אדם שילדיו מעל גיל 18, המצוי בסביבה ללא קשרים חברתיים ומשפחתיים מספקים או שהיחסים בה לקויים, חווה קשיים כלכליים, וזקוק לעזרה במיצוי זכויות, לליווי ולתיווך. שירותים ומענים: קשר תמיכתי פרטני, תיווך והפניה לקבוצות תמיכה או קבוצות חברתיות, סיוע חומרי ומיצוי זכויות.

 דרכי יצירת קשר:

שם

טלפון

דואר אלקטרוני

מלי בן-חיים- ראש צוות שיקום 

08-9439811/2

mali_bh@yavne.muni.il

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button