אגפים ומחלקות

צו ארנונה


  1. בצו הארנונה לשנת 2023, תועלה הארנונה לפי ההעלאה האוטומטית הקבועה בחוק לכל הרשויות בשיעור של 1.37%.
  2. בנוסף, מתבקש אישור לסיווג חדש למחסנים גבוהים/מרלוגים.
  3. עקב התפתחות אזורי התעשיה בעיר וניסיון בעלי הנכסים לנצל את השטחים הקיימים בניצול מירבי, הוגשו לוועדה המקומית בעת האחרונה, בקשות לבניית מחסנים גבוהים (גובה ממוצע של 15 עד 40 מטר).
  4. לפיכך, לצורך התאמת צו הארנונה למבנים מסוג חדש זה מוצע להוסיף סיווג חדש כמפורט: "מחסן בן יותר מקומה אחת: נכס בן יותר מקומה אחת ללא גרם מדרגות המשמש לאחסון והגישה לקומותיו (משטחים הכוללים מדרכים, מידוף ומעברים) הינה באמצעי עזר כלשהו, יחוייב במלוא שטח רצפת קומות האחסון בתעריף של 80 ₪ למ"ר שבקומה (לעניין זה "קומה"- מרחק של 3 מטר בין רצפה אחת לשנייה) . רצפת המחסן (קומת הקרקע) תחויב בסיווג בנייני מסחר ועסקים כהגדרתו בצו הארנונה. "
  5. מדובר על הטלה חדשה/סיווג חדש שכן מדובר בבניה של מבנים מסוג זה שהחלה בתקופה האחרונה. יודגש כי למרות שמדובר בסיווג חדש ולמען הזהירות, מועבר לאישור שרי הפנים והאוצר במסגרת אישור צו הארנונה לשנת 2023.
  6. אופן חיוב זה קיים ופועל במספר ערים

בכבוד רב,
צבי גוב-ארי
ראש העיר
 
(12.6.22) 
 

עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button