החזון הירוק

בשנת 2001 הוחל בתכנון שכונת "נאות רבין הירוקה". ראש העיר, מר צבי גוב-ארי, הנחה לקדם את תכנון המתחם כשכונה ``ירוקה`` זאת מתוך ראיה שמשאבים טבעיים העומדים לרשותנו לא יהיו זמינים בדורות הבאים.

דגש הושם על תכנון בר-קיימא תוך בחינת קריטריונים של איכות הסביבה, ניצול נכון של הקרקע והימנעות ממפגעים סביבתיים בעת ביצוע פעילויות מוניציפאליות כגון פינוי פסולת.
במסגרת זו הוחלט כי פינוי הפסולת הביתית יבוצע באמצעות מערכת פינוי אשפה פנאומטית בכל המבנים בשכונה: מגורים, מסחר, מוסדות ציבור. מדובר במערכת סגורה של צנרת תת-קרקעית אשר תתחבר לכל בניין ותשנע את הפסולת בוואקום. המערכת תכלול מערך להפרדת פסולת במקור לפסולת יבשה ורטובה.
מערכת פינוי האשפה תוקם כחלק ממערכת התשתיות בתוך המתחם ע"י החברה המפתחת.
בכך, תהפוך ה"שכונה הירוקה" ביבנה לשכונה הראשונה בישראל שתפעיל מערכת פינוי אשפה פנאומטית ותשווק כשכונה מודרנית בעלת מפרט המשקף איכות סביבה וחיים גבוהה. 
 
יבנה - החזון הירוק 

מגשימים את החזון

בשנים 2007 - 2010 בוצע תכנון ופרסום מכרז להקמת תשתיות מערכת לפינוי אשפה בשיטה הפנאומטית.
תכנון המערכת יושם בשכונת "נאות רבין הירוקה" בהיקף של 4,700 יח"ד. המדובר בפרויקט בשיטת D.B.O.T אשר במסגרתו החברה שזכתה במכרז תכננה, הקימה ומתפעלת את המערכת למשך 25 שנים ולאחר מכן מועברת המערכת לידי עיריית יבנה. 
 
עלה ירוק 
עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button