תוכנית מתאר מקומית

מינהל התכנון במשרד הפנים ועיריית יבנה מקדמים הכנתה של תכנית מתאר מקומית חדשה לעיר בליווי ועדת עבודה וועדת היגוי בין-משרדית הכוללת את נציגי הישוב ונציגי הממשלה השונים, וכן גופים נוספים כמו רשות הניקוז, רשות העתיקות, קק"ל, החברה להגנת הטבע ועוד. התכנית נערכת על ידי צוות מתכננים ויועצים רב תחומי בראשות אדר` יאיר אביגדור ומשרד התכנון מנעד. הצוות כולל מומחים לשיתוף ציבור, נוף, תנועה ותחבורה, סביבה, כלכלה, פרוגרמה, תיירות, שימור, מים ביוב ניקוז והידרולוגיה, מחשוב ומיפוי, וכן צוות המסייע בתפעול המנהלי.

תכנית מתאר היא תכנית כוללת הקובעת את מדיניות התכנון ואת כיווני הפיתוח של היישוב לשנים הבאות.. התוכנית מתייחסת לכלל ייעודי הקרקע (מגורים, תעסוקה, מסחר, שימושים ציבוריים, שטחים פתוחים ואחרים), וקובעת לגביהם הוראות כלליות המנחות את התכנון המפורט. שנת היעד של תכנית המתאר ליבנה היא 2035.
 
צילום העיר יבנה 

העיר יבנה הוקמה כישוב עולים והוכרזה כעיר בשנת 1987. תכנית המתאר התקפה לעיר הינה משנת 1979 ואינה עונה על הצרכים העדכניים של העיר. מאז הכנת תכנית המתאר אושרו תכניות נקודתיות ברחבי העיר, שהביאו לשינויים רבים בתפקוד ומאפייני העיר. ליבנה הוכנה בשנת 2004 תכנית אב שהתוותה כיווני פיתוח ויעד אוכלוסייה של 80,000 נפש. תכנית המתאר החדשה ליבנה תיצור סדר ותתווה את פיתוח העיר בעתיד בהמשך לחזון תכנית האב.

הכנת תכנית המתאר תלווה בתהליך דיאלוג ושיתוף הציבור במטרה ליצור תכנית שתתאים ותענה, ככל הניתן, על צרכיהם של התושבים. במהלך השנה הקרובה תתקיים סדרת מפגשים פתוחים ומפגשים עם קבוצות עבודה בהם יערך דיאלוג לגבי צרכים ורצונות ויוצגו תוצרים תכנוניים למשוב. תוצרי המפגשים ומידע תכנוני נוסף יועלה לאתר זה עם התקדמות הכנת התוכנית. בשאר עמודי האתר תוכלו למצוא מידע נוסף והסבר של מונחים שונים העשויים לסייע בהשתתפותכם בתהליך שיתוף הציבור.
עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button