סמל העיר

סמל העיר יבנהסמל העיר יבנה הינו הסמל הרשמי של יבנה שנקבע ביוזמת העירייה. הסמל נבחר בשנת 1986 עת הפכה יבנה לעיר ואם בישראל. את הסמל עיצב האמן דן רייזינגר.

הסמל משלב מספר מוטיבים המסמלים את קורות העיר, מאפיינה השונים ומורכב משלושה חלקים:

עבר – בחלק העליון- שלוש כיפות מבנים, בינהם קבר רבן גמליאל, המסמלים את ההיסטוריה העשירה של המקום.

הווה- בחלק התחתון- ספר פתוח, המסמל את החינוך והעשרה חברתית ותרבותית.

עתיד- במרכז- שמש עולה, המסמלת פיתוח, עליה ושגשוג.

צבעי הסמל כתום וכחול נבחרו משום הקרבה לים, שני הנחלים החוצים את העיר (נחל שורק, נחל יבנה).

סלוגן העיר- יבנה קהילה מעולה בשפלה

"יבנה קהילה מעולה בשפלה 70" הוא ביטוי לעקרונות המיתוג על-פיהם מגדירים את העיר ומשקף את אופייה ויתרונותיה של העיר ואת ההון האנושי הקיים בה בדמותם של תושבים מתנדבים המגלים ערבות הדדית ושותפים בכל אורחות חייה של העיר, זאת לצד הנגישות אל העיר ומיקומה האטרקטיבי במרכז הארץ.
הסלוגן מורכב מצבעים כחול וכתום, בצידו השמאלי הספרה 70 והוא בנוי בצורה גיאומטרית. סימן "וי" כתום במרכז הסלוגן מתחת למילה "מעולה" מסמל את מרכזיותה של העיר ואת השאיפה התמידית למצוינות. בחלקו הימני של הסלוגן מופיעים אלמנטים המסמלים מספר מבנים ואתרים בולטים בעיר: קבר רבן גמליאל, הגשר הממלוכי, תל יבנה, מגדל המים, כלי חרס מחפירות ארכיאולוגיות בעיר ומעליהם חמישה כוכבים המשקפים את יופיה של העיר וזכייתה בפרסי היופי בתחרויות השונות.

את הסלוגן עיצבה תושבת העיר, האדריכלית נעמי שילר בשיתוף דוברות העירייה.
 
 
 
עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button