תעשיה

העיר יבנה מצויה בשנים האחרונות בתנופת פיתוח ועשייה. המיקום המיוחד של העיר וההון האנושי האיכותי הפכו את יבנה למוקד משיכה לכמה מן התעשיות המובילות בתחומן בעולם.

על מנת לממש את הפוטנציאל, עיריית יבנה פועלת בשנים האחרונות במטרה לקצר הליכי רישוי, לעודד יזמים ולהשביח שטחי תעשייה ומסחר. לכל אלה ניתן להוסיף את רמת המיסוי הנמוכה יחסית, בין כל ערי האזור, את התכנון והביצוע של מבנים ארכיטקטוניים ופונקציונליים, חזות נאה ומטופחת של אזורי התעשייה אחזקה נאותה ומעל הכל- אווירת השותפות בין התעשיינים בעיר.

המעבר המהיר בשנים האחרונות לתעשייה עתירת ידע מצא את יבנה מוכנה לשינוי. אזורי התעשייה בעיר מהווים כוח כלכלי ומציעים תעסוקה כמעט בכל תחומי החיים. משאבי האנוש של אוכלוסיית העיר עונים על צרכי התעשייה במגוון רחב של תחומי התמחות. הנגישות והקרבה של יבנה למוקדי התחבורה- מרכז הארץ, נמלי התעופה והים- מחזקים את מיקומה האסטרטגי של יבנה ומושכים לאזור התעשייה מפעלים רבים, ודי אם אציין כי בין השנים 2002-1999 נקלטו ביבנה 83 חברות ומפעלים חדשים.

שני אזורי תעשיה ופארק עסקים משגשגים ובהם מספר רב של תעשיות במגוון תחומים: תעשיות נקיות, עתירות ידע, והיי-טק.

מערכת התעשייה מהווה נדבך מרכזי בהתפתחות העיר יבנה ומקור תעסוקה מרכזי לתושביה. פארק התעשייה משתרע על כ- 1,700 דונם. במקום פועלים למעלה מ- 250 מפעלים ועסקים במגוון ענפים בשטח בנוי כולל של כ- 400,000 מ"ר ומועסקים בו למעלה מ- 8,000 עובדים, בעלי פרופיל מקצועי גבוה.

לתעשייה המקומית מאפיינים של אזור תעשיה בעל חוסן כלכלי ובעל נתוני צמיחה. הענפים המובילים נמנים על ענפי התעשייה בצומחים: אלקטרוניקה, מחשבים, מתכת וחשמל.

מפעלי תעשייה בולטים ביבנה


מפעלי תעשיה יבנהאורבוטק - החברה המובילה בעולם בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות חכמות לבדיקה אוטומטית של מעגלים מודפסים וצגים שטוחים. מערכות אלו משלבות ראייה ובינה מלאכותית והן נמצאות מאחורי מוצרי האלקטרוניקה, התקשורת והמחשוב המורכבים והמתקדמים ביותר בעולם. אורבוטק היא חברה בינלאומית שבסיסה ביבנה. מערך המכירות והשירות פרוס על פני כל העולם באמצעות עשרות סניפים בהם ממוקמים חצי מהעובדים. החצי האחר ממוקם בישראל, מתוכו כרבע עוסקים בפיתוח במגוון תחומים גדול: תוכנה, אלקטרוניקה, אלגוריתמים, פיסיקה, מכניקה ושילובים שונים ביניהם אשר מהווים את עוצמתה וייחודה של אורבוטק. החברה נמצאת כל העת בחזית ההייטק העולמית, מתפתחת ומיישמת טכנולוגיות מהפכניות, חלקן בשיתוף פעולה עם חברות בינלאומיות אחרות. יחד עם זאת, אחד ההישגים הבולטים הוא סביבת עבודה מיוחדת המתאפיינת במרחבים עתירי צמחיה, אוירה חברתית נעימה ובלתי פורמלית ומגוון של פעילויות פנאי ורווחה לעובדים ולבני משפחותיהם. אורבוטק וחלק גדול מעובדיה מעורבים מאוד גם בפרוייקטים התנדבותיים שונים, בתוכם גם ביבנה עם הקהילה שבסביבתה.

דרכים - חברת דרכים הנה אחת מהחברות בקבוצת אשטרום. החברה הוקמה בשנת 1984 ומאז הקמתה ביצעה חלק נכבד מכבישים והמחלפים באזור מרכז הארץ. עבודות החברה נחשבות לעבודות האיכותיות מבין העבודות המבוצעות בארץ בתחום הסלילה. תחומי העבודה בהם עוסקת החברה כוללים: עבודות עפר, מצעים, מערכות (מים, ביוב, תיעול, חשמל, תאורה ותקשורת), עבודות אספלט, בטון, פיתוח, גינון וגידור, קירות אקוסטיים, ייצוב והגנת מדרונות בטיחות בתנועה ורמזורים.

זיוודרום פתרונות מורכבים להיי-טק - זיוודרום היא הקבלן המוביל בישראל לתעשיות ה"היי-טק והאלקטרוניקה. באמצעות יכולת הייצור, הן הפנימיות והן של חברות הבנות שלה, מספקת זיוודרום מגוון רחב של מארזים, מכלולים אלקטרומכניים מורכבים כולל אינטגרציה ובדיקות סופיות.

קרייזי ליין - החברה נוסדה בשנת 1986 והנה בבעלות משפחת לוין. העיסוק העיקרי של החברה הנו עיצוב, ייצור ושיווק אופנת בגדי נשים. הקו העיצובי של החברה מאופיין בקלאסיות, איכותיות, נינוחות, במגוון מידות, כשלאחרונה הוחלט על הצערת הקו תוך התרעננות אופנתית.

מולטילוק - חברת מולטילוק נוסדה בשנת 1973 ונחשבת לאחת מהחברות המובילות בעולם בתחומי הפיתוח, הייצור והשיווק של מוצרי נעילה , המיועדים לשימוש מוסדי, מסחרי, תעשייתי ולצרכי מגורים. כמו כן, מולטילוק היא המשווקת הבלעדית של מנעולי "יל" בישראל במהלך שנות פעילותה, פיתחה מולטילוק מאות מוצרים חדשניים, המוגנים בפטנטים בינלאומיים, ביניהם: צילינדרים מכאניים, מנעולים ומנעולי תלי, מערכות נעילה אלקטרו-מכאניות, מכונות אוטומטיות להרכבת צילינדרים ומנעולים, מכונות לחיתוך מפתחות וכן מגוון של מוצרים משלימים. מהמנעול הרב בריחי הראשון ועד למנעול הצילינדר האלקטרו-מכאני החדיש ביותר... מהשוק הישראלי המצומצם של שנות השבעים ועד לשוק העולמי הרחב של המאה ה-21... מהצרכנית הראשונה בתל אביב ועד למאות מיליוני הצרכנים בכל רחבי העולם... מכל זווית שמסתכלים על זה - מולטילוק היא הצלחה בכל קנה מידה.

התאחדות המלאכה והתעשייה: עיריית יבנה במקום הראשון בתחום רישוי העסקים


תעשיה יבנההסקר נערך בקרב 80 חברות בתחומי התעשייה והמלאכה ב-27 רשויות מקומיות בתחום רישוי עסקים. עיריית יבנה מדורגת במקום הראשון בשביעות הרצון בקרב בעלי עסקים יצרניים. הסקר המלא פורסם בעיתון דה-מרקר של `הארץ`.

רישוי העסק מלווה את העסק לאורך מחזור חייו, החל משלב היזמות, התכנון, ההקמה, תפעולו השוטף ועד מכירתו או סגירתו. ועדת רישוי עסקים בעיריית יבנה מתכנסת אחת לשבועיים בראשותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, גורמי איכות הסביבה, מנהלת רישוי עסקים וגורמי הנדסה. הוועדה דנה בבקשות לחידוש או קבלת רישוי עסק והטיפול בכל בקשה נעשה באופן יעיל ומזורז.

המחלקה לרישוי עסקים בעיריית יבנה בניהולה של רוחמה רוניוק אחראית לקיום פיקוח שוטף על ביצוע חוק רישוי עסקים ומרכז את נושא הנפקת רישיונות לעסקים, בתיאום עם הגורמים המוסמכים (משטרה, משרד הבריאות, מכבי האש, משרד איכות הסביבה). כמו כן, עוסקת המחלקה בנושאים הנוגעים לאיכות הסביבה כגון רעש, אבק, חומרים רעילים וכדומה.

סקר התאחדות בעלי המלאכה והתעשייה בדק היבטים שונים הנוגעים לרישוי העסק, לרבות פרק הזמן הנדרש לקבלת רישיון וטיפול הרשות המקומית בתחום. הסקר כלל מדגם מייצג של 80 חברות פעילות בתחומי התעשייה והמלאכה בענפים כגון מתכת, רהיטים, דפוס, ציוד רפואי, פלסטיק, אלקטרוניקה ומזון. הסקר מתבסס על דיווחי עסקים ב-27 רשויות, ביניהם תל- אביב, בת-ים, ראשון לציון, חולון, רמת-גן, נתניה, רעננה, בני- ברק, יבנה, רחובות, פתח תקוה, חיפה, כרמיאל, שדרות, קריית-גת ועוד.

מנהל תחום כלכלה בהתאחדות המלאכה והתעשייה, ברוך שניר: "מהסקר עולה כי עיריית יבנה מדורגת במקום הראשון במדד שביעות הרצון של העסקים היצרניים המצויים בעיר, בכל הנוגע לטיפולה השוטף מולם בהיבט רישוי העסק. הסקר מספק נתונים אמפיריים הנוגעים להיבטי רישוי העסק, מתוך מגמה לחשוף היבטים שונים הנוגעים לקיומם ולהתנהלותם של עסקים אלה".
עיריית יבנה מכבדת זכויות יוצרים ועושה את מירב המאמצים לאתר בעלי זכויות בפרסומים ו/או צילומים המגיעים אליה. אם זיהיתים צילום ו/או כל פרט שיש לכם זכויות בו/בהם, אנא פנו אלינו לבקש לחדול מהשימוש בו/בהם באמצעות כתובת dorit@yavne.muni.il
ראשי מפת אתר פנייה למנהל האתר יוטיוב עקבו אחרינו באפליקציה
הצהרת נגישות
The Butterfly Button